Захист природи по-українськи

Приємно що і в нашій країні є люди, здатні на креативні рішення при створенні природоохоронної соціальної реклами!




14 грудня 2010 року о 17:00 у кнайп-клубі «Купідон» -
презентація «Запитання та знахідки одного проекту»
Кінбурн – це піщана коса на кордоні Херсонської та Миколаївської областей України, розташована між Дніпром і Чорним морем. Це одне з останніх місць в Європі досі не зруйноване людиною, що зберегло свої природні цінності.


На території коси розташований регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса», існує указ Президента України про створення тут же Національного природного парку «Білобережжя Святослава». Тобто, йдеться про захист та збереження природних цінностей цього унікального куточка, адже людина потребує чистого довкілля. Але, в той же час, людина потребує їжі та грошей, заради яких використовує і виснажує цю воду й цю землю. Виходить, що людина прагне неможливого: і з’їсти пиріжок, і зберегти його водночас. Одвічний конфлікт між людиною та природою в кожному конкретному місці перетворюється на конфлікт між конкретними людьми та утвореними ними структурами. В цьому випадку, скажімо, до боротьби залучені урядові й громадські природоохоронні організації, лісники й рибалки, мисливці й дрібні підприємці, місцеві громади й відпочивальники. По суті ж виходить, що людина бореться сама з собою. Плекає протиріччя між власними потребами і бажаннями, не знаючи їх реальної вартості і не усвідомлюючи, що є інше рішення проблеми, - через гармонію і злагоду.
Основною причиною більшості таких конфліктів є відсутність обізнаності про те, яка користь від природоохоронних територій для всіх сторін. В рамках проекту «Кінбурн: територія безпрограшних угод» ми намагались разом знайти шляхи вирішення конфліктних ситуацій, створити платформу для позитивного діалогу, особливий простір, де люди можуть почути один одного і самих себе.
Одним із засобів привернути увагу до краси й проблем цієї місцевості ми обрали лендарт (мистецтво створення художніх об’єктів у природі, яке не порушує її цілісності, підкреслює її красу та змушує замислитися про бережливе ставлення до землі). Художники - лендартисти використовують реальний пейзаж в якості головного художнього матеріла і об’єкта. Інсталяції та об’єкти лендарту поєднують людину і природу. Завдяки фестивалям лендарту відбувається процес поступової зміни свідомості українського населення в бік більш усвідомленого та бережливого ставлення до своєї землі, а також формується новий вид туризму - екологічно відповідальний та нешкідливий для чутливих природних територій.
Ми впевнені, що інноваційні знахідки цього проекту варто використовувати в інших місцевостях, зокрема, на природоохоронних територіях.

У програмі:
·         Уроки Кінбурнського конфлікту – від координатора проектуНадії Шевченко.
·         Кінбурнський лендарт – від куратора лендарт-проектуМирослава Вайди.
·         Прем’єрний показ відео-ролика, створеного в ході проектуВалерієм Ковальовим та Анастасією Малишевою.
А також - дискусія, до якої ми запрошуємо всіх бажаючих:
-          лендарт-фестивалі як засіб підвищення обізнаності про чутливі природні території;
-          розвиток екологічно свідомого туризму;
-          соціальна реклама - вплив на свідомість суспільства;
-         можливі сценарії розвитку подій на Кінбурні та інших природоохоронних територіях. 
До участі в презентації запрошені представники Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, міжнародних організацій та ПР-компаній. Всі бажаючі медіа зможуть домовитись про безкоштовну трансляцію соціального відеоролика, створеного в рамках проекту.
Просимо підтвердити участь у заході за телефоном 050 4468036 або електронною поштою ecoweek@bg.net.ua – до 11 грудня.

0 comments:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...