Питання про те, потрібен чи не потрібен сайт для НУО в наш час вже не стоїть. Інтернет перестав бути "паралельною реальністю", ставши натомість невід'ємною частиною повсякденного життя і основним засобом комунікації для значної частки громадян нашої країни, яка збільшується швидкими темпами.
Але при цьому дуже багато неурядових організацій досі не мають свого повноцінного представництва в Мережі. Багатьох лякають стереотипи про дорожнечу послуг з розробки інтернет-ресурсів та складність в їх подальшому експлуатуванні. Ці стереотипи, з одного боку, мають свої корені в далекому (за мірками сучасних темпів розвитку інтернет-технологій) минулому, а з іншого підтримуються професійною веб-індустрією, представникам якої не хочеться втрачати звичний рівень прибутків і які пропонують дуже складні рішення, які й коштують дорого, і в обслуговуванні не такі прості як хотілося б.
Пропоную вам своє рішення даної проблеми і відповідні послуги.
Отже, який сайт потрібен сучасній НУО?
По-перше, це ресурс з власним "іменем" - тобто, окремим доменом.
Довіра і повага до таких сайтів значно вища, ніж до тих що мають довгі та складні імена.
По-друге - сучасний дизайн.
Конкуренція в Інтернеті за увагу відвідувачів шалена, тому не хотілося б втрачати їх лише через незручний, нецікавий та неестетичний зовнішній вигляд, натомість добре коли є за що "зачепитися оку", коли зовнішній вигляд сайту приваблює увагу відвідувача до змісту.
По-третє - функціональність.
Вас не повинні обмежувати можливості системи, на якій реалізовано сайт, їх має вистачати на всі ваші задуми щодо його структури та можливостей як для вас, так і для користувача.
В користуванні він має бути зручним, зрозумілим, максимально простим і в той самий час давати користувачеві максимум можливостей при мінімумі "зайвих рухів".
По-четверте - простота в управлінні.
Система має бути максимально простою та зрозумілою для вас (не втрачаючи при цьому наведених вище властивостей). Ви повинні отримати можливість повністю керувати сайтом без залучення "спеціально навчених людей" і проходження тривалого навчання. Це дасть вам змогу оперативно та в зручний час, виходячи виключно зі свого бачення, редагувати та додавати будь-який матеріал на сайт, змінювати та додавати його компоненти, тощо. Повірте, самостійне управління зручною системою зекономить вам не тільки кошти, але й час, бо комусь пояснити чого хочеш домогтися часто буває набагато складніше та довше, ніж зробити все самому.
По-п'яте - економність.
Вона відрізняється від жадібності тим, що в цьому випадку не витрачаючи зайві кошти ви не втрачаєте якість.
По-шосте - надійність.
Ваш ресурс має працювати постійно, без боїв та "простоїв", які можуть виникати через людський фактор - якщо обслуговуванням ресурсу займаються залучені фахівці, так і технічний - якщо ви залежите від чужих технічних можливостей.
Тепер розповім про свій досвід вирішення даної задачі - створення для себе і на замовлення інтернет-сайтів, які відповідали б усім наведеним вище вимогам.
Вивчивши асортимент систем і можливостей для керування сайтами, які існують на даний момент або розробку яких можна замовити, прийшов до наступного висновку.
Для переважної більшості тематичних ресурсів, в тому числі практично для будь-якої НУО, достатньо можливостей, які доступні в безкоштовних веб-продуктах. Тому далі вибір йшов серед них (за зазначеними вище критеріями).
Не буду довго описувати процес вибору (можливо, колись напишу про це окремий пост), розповім коротко.
У всіх безкоштовних CMS є один значний недолік: при достатній функціональності вони не відповідають деяким критеріям, зокрема:
- під них необхідно "купувати" хостинг, а з цим пов'язані,
- по-перше, витрати,
- по-друге, залежність від технічних можливостей провайдера, який його надає,
- по-третє, потрібно хоча б трохи володіти знаннями про встановлення та управління сайтом на хостингу, або
- платити комусь за це кошти.
Безкоштовний хостинг в рази менш надійний та незручний, часто туди не можливо встановити свій домен, дуже часто буває реклама.
Також аналізував безкоштовні онлайн-ресурси для створення та ведення сайтів без необхідності оренди хостингу..
Серед них зустрічаються такі недоліки:
- неможливість прив'язки свого домену або платна прив'язка.
- наявність великої кількості реклами,
- дуже бідний арсенал можливостей, відсутність гнучкості і т.п., або
- дуже складне керування,
- неможливість встановлення або вузький вибір шаблонів оформлення.
Якщо ресурс відповідає одному або декільком пунктам з вимог - обов'язково зустрінеться один або декілька з цих недоліків.
Ці особливості притаманні майже усім таким сервісам, але на щастя є й виключення, і ім'я йому
Blogspot від корпорації Google.
Дуже скромна на перший погляд типова блог-платформа при близькому знайомстві та у практиці використання виявилась надзвичайно зручним, гнучким, потужним, надійним, доступним та безкоштовним інструментом!
Може відповідально заявити, що цей сервіс не поступається не тільки своїм аналогам - блогохостингам та іншим онлайн-системам створення та управління сайтами, але й більшості безкоштовних CMS (систем управління контентом), для встановлення яких потрібен хостинг.
Проаналізуємо переваги системи виходячи з наведених на початку статті критеріїв:
Ім'я: є можливість прикріпити власний домен, можливість безкоштовна. (Домен в зоні org.ua у деяких провайдерів з якими я спрівпрацюю можна купити за 28 гривень).
Дизайн: стандартний набір шаблонів оформлення дуже обмежений та однотипний, редактор шаблонів не дає змоги створити щось насправді цікаве. Але є безліч безкоштовних професійних, якісних та функціональних шаблонів оформлення на будь який смак (я своїм клієнтам пропоную вибір з поміж 2500+ варіантів!!!).
Функціональність: скромна на перший погляд система дає надзвичайно широкі та гнучкі можливості створення структури сайту, додавання компонентів, тощо. Сервіс працює у всьому світі, корпорація яка його представляє є лідером в своїй сфері, тому не дивно що є багато прихильників цього сервісу, які, в свою чергу, створили безліч можливостей для покращання його функціональності та задоволення нарізноманітніших потреб та вимог розробників сайтів на цій платформі.
Простота в управлінні: розробники максимально спростили процес управління контентом. Для створення блогу та початку додавання дописів на даній платформі (якщо ви вже маєте аккаунт Google) може знадобитися буквально одна хвилина часу! Звичайно, при цьому отримаєте мінімальний набір функціональності, але потім, створивши сайт під свої потреби, розробивши складну структуру, додавши компоненти і т.п., цей процес залишиться таким самим простим, зручним та зрозумілим! Простота - максимальна, можливості обмежені лише вашою допитливістю, винахідливістю та бажанням!
Економність: ви платите лише за придбання домену та його продовження (у кого замовити домен - обираєте самі, сервіс такої послуги не пропонує). Можна. звичайно, залишитися на "рідному" безкоштовному домені сервісу - ім'я_сайту.blogspot.com, але я б радив все ж таки придбати власний домен. Можете заплатити за економію часу та зусиль при розробці сайту, а саме: встановлення та налаштування шаблону оформлення, прикріплення домену, створення та прикріплення "іконки", яка відображається на вкладці браузера (замість рідної), тощо, а також за "ввідний інструктаж" - власне, вказані послуги я й надаю за гроші:) Але потім нікому нічого ніколи не платите - все робите самі, інформації по покращенню роботи, додаванню нових можливостей і т.д. і т.п. в мережі повно!
Надійність: вірогідність того, що "впаде" сервер Googl-а в тисячі разів менша за подібну вірогідність в інших компаній-провайдерів відповідних послуг.
Мені можуть заперечити, мовляв, цей сервіс створено виключно для ведення блогів. У відповідь зазначу:
- по-перше, так, але пристосувати можна практично під що завгодно (навіть інтернет-магазини роблять!),
- по-друге, "блоговість" зараз є "мейн-стрімом", тільки вона може гарантувати успіх сайту в реаліях веб 2.0, типові сайти намагаються перейняти переваги блогінгу для свого розвитку, а тут ви їх отримаєте "за замовчуванням", до того ж, особливості системи вас самих спонукати до більшої "вебдванульності".
Сама "вебдванульність" реалізовується тут просто чудово! І RSS, і різноманітні можливості та інструменти інтеграції з соціальними медіа - всього багато, все зручне, доступне та приємне!
До того ж, система розвивається, ледь не щодня з'являються нові можливості, якщо не від Googl, то від сторонніх розробників та фанів.
Зараз за створення сайту на цій платформі беру 500 гривень, для НУО - 400.
Процес такий:
- спілкуємось з замовником, разом формулюємо технічне завдання,
- допомагаю замовнику обрати домен та реєструю його для замовника,
- замовник обирає оформлення з більш ніж 2500 варіантів: обирає декілька, потім визначаємо який кращий, зручніший, функціональніший, тощо.
Далі я створюю сайт, встановлюю та налаштовую шаблон оформлення, створюю структуру (визначену разом з замовником), встановлюю домен та іконку, додаю необхідні компоненти, при необхідності корегую шаблон.
Після цього проводжу інструктаж для замовника і здаю йому роботу.
За додаткову плату (100-150 грн.) налаштовую прив'язку та трансляцію в соціальні медіа (зі створенням там відповідних аккаунтів, сторінок, тощо), можливість підписатися користувачеві на поштову розсилку оновлень, проводжу деяку оптимізацію під пошукові системи, тощо.
Може виникнути логічне запитання: якщо все безкоштовне, навіщо платити гроші за розробку? Відповім.
По-перше, "не святі горщики ліплять": якщо хтось зміг розробити якийсь сайт, то й ви зможете, витративши для цього певну кількість енергії, часу, зусиль, терпіння і т.п. та здобувши певні знання й досвід.
Я вже маю досвід роботи з цією системою, знаю як що робити і де що шукати. Ви теж, якщо будете зацікавлені та наполегливі, отримаєте досвід, знання, уміння й навички. Якщо не хочете або не маєте можливість все це робити й витрачати на це час - доручіть мені.
Напевне, це загальний принцип надання професійних послуг:).
З радістю відповім на ваші запитання, подискутую про "плюси, мінуси, підводні камені", створю Вам сайт!
Пишіть!
0 comments:
Дописати коментар